Ankstyvasis informacinių technologijų mokymas

Dabartiniai pradinukai apie vaizdo techniką, informacines technologijas išmano daug. Kartais net daugiau nei suaugusieji. Todėl šiandien pamokoje jau nebeužtenka vien vadovėlio ir sąsiuvinio. Mokytojas turi nuolat atsinaujinti, keisti savo darbo stilių, taip pat įvairinti ir mokymosi metodus. Pamokoje tradicinį mokymą turėtų keisti nauji ugdymo metodai, skatinantys dirbti kūrybiškai ir žaismingai.

IT taikymas pamokoje leidžia į ugdymo procesą integruoti įvairius mokomuosius dalykus – tai tarsi integracinė ašis mokant matematikos, pasaulio pažinimo, lietuvių kalbos, dailės ir kitų dalykų. Reikėtų nepamiršti ir mobiliųjų technologijų. Beveik kiekvienas pradinukas šiandien turi mobilųjį telefoną, kuris taip pat gali tapti puikia mokymosi priemone.

Mokomosios kompiuterinės programos sudaro galimybę individualizuoti mokymo procesą. Kiekvienas mokinys medžiagos apimtį ir mokymosi tempą gali rinktis pagal savo poreikius bei sugebėjimus. Kompiuterinių pratybų ir programų šiandien turime labai daug bei įvairių. Telieka tik išsirinkti.

Šiaulių r. Šilėnų mokykloje visi priešmokyklinio ugdymo ir 1–4 klasių mokiniai pamokose ir popamokinėje veikloje aktyviai naudoja individualius planšetinius kompiuterius, o tai leidžia mokymosi procesą paversti įdomiu ir dinamišku.

Powered by WordPress and EtcHosT.LT